22 Eylül 2023 , Cuma
Home / HABERLER / DÜNYA FUARCILIK GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN!

DÜNYA FUARCILIK GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN!

01 Haziran 2022

Arkamızda bıraktığımız son 2 yılda COVID 19 sebebi ile gördük ki, fuarlar uluslararası ticaretin devamı ve gelişmesi için vazgeçilmez ticari buluşma yerleridir. Fuarların gerçekleşemediği zamanlarda fiziksel buluşmaları, bir araya gelerek ticari ilişkilerimizi tazelemeyi özledik. Fuarları özledik. Fuarlarda yeni insanlarla tanışmayı, ürünlerimizi hizmetlerimizi tanıtmayı özledik. Teknolojiler ne kadar gelişse de şuan için fiziki fuarların yerini tutamayacağını düşünüyoruz.

Bu vesile ile ticari buluşmaları bu kadar değerli kılan tüm katılımcılarımızın, ticaretini geliştirmek için fuarlarımızı ziyarete gelen sektör profesyonellerinin, fuarları düzenleyen tüm organizatörlerin, fuar organizasyonunda emeği geçen tüm çalışanların, tüm paydaşlarımızın dünya fuarcılık günü kutlu olsun!

Dünya Fuarcılık Günü

UFI (The Global Association of Exhibition Industry) tarafından alınan karar ile 7 Haziran 2016 yılından bu yana ‘’Dünya Fuarcılık Günü (Global Exhibition Day)’’ olarak kutlanmaya başlamıştır.

Global Exhibition Day; 1 Haziran’da 2022’de, fuar endüstrisindeki herkesin – bireylerden profesyonellere, işletmelere ve derneklere kadar – sektör çalışanlarını ve işletmeleri güçlendirmek, dünya çapında milyonlarca kişiye her birinin bir fark yaratması ve seslerini duyurması için fırsatlar yaratmak için çalıştığı mesajını gönderiyor.

Biz UFYD olarak;

Uluslararası Fuar Yapımcıları Derneği (UFYD), fuarcılık sektöründe Türkiye’nin hak ettiği yeri kazanmasını sağlamak ve fuar organizatörlerinin ortak sorunlarına çözüm aramak amacıyla Kasım 2019’da kurulmuştur. 

UFYD’nin en önemli misyonlarından biri; sektörün uluslararası arenadaki prestijini ve kabul edilebilirliğini yükseltmek, fuar katılımcılarının ve tabii üyelerimizin gelecekte düzenleyecekleri organizasyonlarda karşılarına çıkan veya çıkabilecek potansiyel sorunları çözme konusunda destek vermektir.

Bu vesile ile Türkiye’deki tüm fuar organizatörlerimizin, fuar organizasyon şirketlerinde emek veren tüm çalışanlarımızın, paydaşlarımızın ve fuarlarda ticaretlerini geliştirmeye destek olduğumuz katılımcı ve ziyaretçilerimizin fuarcılık gününü kutluyoruz.

Uluslararası Fuar Yapımcıları Derneği Başkanı

YUNUS ETE

Check Also

Bakırköy Belediye Başkanı Sn. Dr. Bülent Kerimoğlu’nu Makamında Ziyaret Ettik

Uluslararası Fuar Yapımcıları Derneği (UFYD) Yönetim Kurulu Üyeleri, Bakırköy Belediye Başkanı Sn. Dr. Bülent Kerimoğlu’nu 28 Mart 2022 Pazartesi günü makamında ziyaret ettik. Bir süredir İstanbul Fuar Merkezi’nde (İFM), Bakırköy Belediyesi’nin uygulamaya koyduğu ‘Reklam Tabela Vergisi’’ uygulamasının yarattığı mağduriyeti dile getirmek, mevcut durumun detaylı içeriğini bizzatihi kendilerinden öğrenmek üzere, Uluslararası Fuar Yapımcıları Derneği olarak Bakırköy Belediye Başkanı Sn. Dr. Bülent Kerimoğlu’nu ziyarette bulunduk.