4 Aralık 2023 , Pazartesi
Home / HABERLER / GÜVENLİ FUAR, GÜVENLİ TİCARET

GÜVENLİ FUAR, GÜVENLİ TİCARET

Bir basın kuruluşunda çıkan köşe yazısında fuarcılık sektörümüz, yanlış bilgilerle tasvir edilmiş Pandemi sürecinin nedeni gibi gösterilmeye çalışılmış, hatta bu dönemde fuar düzenleyen şirketlerin “torpilli” “adamını bulan” şirketler olduğu ifade edilmiştir.

 Bu ifadelerle, bağlı bulunduğumuz ilgili Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ni de zan altında bırakan mesnetsiz açıklamalar ile dolu bir yazı kaleme alınmıştır.

Fuarlar, 1 Eylül 2020 tarihinden itibaren ilgili Bakanlıklar, kurum ve kuruluşlar tarafından belirlenmiş ve onaylanmış Üst Seviyede Covid-19 tedbirleri ile düzenlenmektedir.

Bilindiği üzere Fuarlar, Ticaret Bakanlığı ve TOBB tarafından yetkilendirilmiş ve belgelendirilmiş Fuar Organizatörü şirketler tarafından düzenlenmekte ve “torpilli”, “adamını bularak” fuar düzenlemek 5174 sayılı kanun un Fuarcılık Mevzuatı yönünden mümkün değildir.

Fuarlar “Güvenli Ticaret” için en doğru buluşma noktasıdır.

Sektörümüzü rencide eden bu yazıyı kınıyor, bir an evvel düzeltmesini talep ediyoruz

Saygılarımızla,

UFYD Yönetim Kurulu

Konu ile iligli sosyal medya’daki paylaşımlarımızın bağlantıları:

https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:6738040032684191744

https://twitter.com/ufyd2019/status/1332272150498185218?s=20

https://www.instagram.com/p/CIF2teujlRK/?utm_source=ig_web_copy_link

Check Also

DÜNYA FUARCILIK GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN!

Arkamızda bıraktığımız son 2 yılda COVID 19 sebebi ile gördük ki, fuarlar uluslararası ticaretin devamı ve gelişmesi için vazgeçilmez ticari buluşma yerleridir. Fuarların gerçekleşemediği zamanlarda fiziksel buluşmaları, bir araya gelerek ticari ilişkilerimizi tazelemeyi özledik. Fuarları özledik. Fuarlarda yeni insanlarla tanışmayı, ürünlerimizi hizmetlerimizi tanıtmayı özledik. Teknolojiler ne kadar gelişse de şuan için fiziki fuarların yerini tutamayacağını düşünüyoruz.

Bu vesile ile ticari buluşmaları bu kadar değerli kılan tüm katılımcılarımızın, ticaretini geliştirmek için fuarlarımızı ziyarete gelen sektör profesyonellerinin, fuarları düzenleyen tüm organizatörlerin, fuar organizasyonunda emeği geçen tüm çalışanların, tüm paydaşlarımızın dünya fuarcılık günü kutlu olsun!