4 Aralık 2023 , Pazartesi
Home / HABERLER / İstanbul Dünya Ticaret Merkezi A.Ş. (İDTM) yönetimi, Uluslararası Fuar Yapımcıları Derneği (UFYD) başkan ve yöneticilerini kabul etti.

İstanbul Dünya Ticaret Merkezi A.Ş. (İDTM) yönetimi, Uluslararası Fuar Yapımcıları Derneği (UFYD) başkan ve yöneticilerini kabul etti.

İstanbul Dünya Ticaret Merkezi’nde 13 Ocak 2020’de düzenlenen toplantıya UFYD Yönetim Kurulu Üyeleri ile İstanbul Ticaret Odası Başkanı ve İDTM A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç, iDTM A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeleri ve İDTM A.Ş. Genel Müdür V. Haluk Kanca sektörün gelişimiyle ilgili düşüncelerini paylaştı. 
 
İDTM A.Ş Yönetim Kurulu toplantısı öncesi UFYD Başkanı ve üyelerini kabul eden İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, Uluslararası Fuar Yapımcıları Derneği (UFYD) ve İstanbul Fuar Merkezi’nin (İFM) birlikte çalışma yapmasının, İstanbul’da fuarcılık sektörünün gelişmesi ve kalkınması için katkı sağlayacağını vurguladı.
 
Toplantıda görüşlerini aktaran UFYD Yönetim Kurulu Başkanı Zübeyda Kavraz, derneğin öncelikle İstanbul’da olmak üzere Türkiye’de hizmet veren tüm Fuar Yapımcıları’nı aynı çatı altında toplamayı hedeflediğini söyledi. 
 
Türkiye’de gerçekleşen fuarların yüzde 40’ının İstanbul’da düzenlendiğine dikkat çeken UFYD Yönetimi, sektörün özellikle İstanbul’da, mevcut fuar alanlarının yetersiz kalmasından dolayı istenen seviyede genişleyemediğine vurgu yaptı. Jeopolitik anlamda dünyanın en önemli merkezi olan İstanbul’un yeni yapılacak fuar alanlarıyla Türkiye’nin Fuarcılık Merkezi olması hedefine daha hızlı ulaşacağı kaydedildi.
 
Fuarcılık sektörünün geleceğinin konuşulduğu toplantıya İstanbul Ticaret Odası Başkanı ve İDTM A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç, Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, İstanbul Ticaret Borsası Meclis Başkanı Bülent Kasap, Muğla Ticaret Odası Başkanı Bülent Karakuş, İDTM A.Ş. Genel Müdür V. Haluk Kanca ile UFYD Yönetim Kurulu Başkanı Zübeyde Kavraz ve üyeler Selçuk Çetin, Erhan Demirci, Ümit Vural, Mahmut Er, Fatih Bağcı katıldı. 

Check Also

DÜNYA FUARCILIK GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN!

Arkamızda bıraktığımız son 2 yılda COVID 19 sebebi ile gördük ki, fuarlar uluslararası ticaretin devamı ve gelişmesi için vazgeçilmez ticari buluşma yerleridir. Fuarların gerçekleşemediği zamanlarda fiziksel buluşmaları, bir araya gelerek ticari ilişkilerimizi tazelemeyi özledik. Fuarları özledik. Fuarlarda yeni insanlarla tanışmayı, ürünlerimizi hizmetlerimizi tanıtmayı özledik. Teknolojiler ne kadar gelişse de şuan için fiziki fuarların yerini tutamayacağını düşünüyoruz.

Bu vesile ile ticari buluşmaları bu kadar değerli kılan tüm katılımcılarımızın, ticaretini geliştirmek için fuarlarımızı ziyarete gelen sektör profesyonellerinin, fuarları düzenleyen tüm organizatörlerin, fuar organizasyonunda emeği geçen tüm çalışanların, tüm paydaşlarımızın dünya fuarcılık günü kutlu olsun!