22 Eylül 2023 , Cuma
Home / DUYURULAR / Tabela Vergisinin Fuarcılık Sektörüne Zararı

Tabela Vergisinin Fuarcılık Sektörüne Zararı

Derneğimizin Genel Sekreteri Ali KALKAN ve Yönetim Kurulu Üyesi Fatih BAĞCI 7 Nisan 2022 Perşembe akşamı saat 21:00-22:00 arasında Fuarista Sahnesi’ne konuk olacak. 1 saatlik canlı zoom toplantısında Tabela Vergisinin Fuarcılık Sektörüne Zararı konusunu değerlendirecekler.

İstanbul Fuar Merkezinde 2022 yılı başından beri fuar düzenleyen fuar organizatörlerine Bakırköy Belediyesi tarafından Tabela Vergisi kesilmeye başlanmıştır. Yapılan fuarlar esnasında zaman zaman zabıta fuar alanını basmış ve stantlardaki reklam boyutlarını ölçüp tabela vergisi kesmiştir. Büyük tepkilere yol açan bu durum basına da yansımıştır. Derneğimiz UFYD Yönetim Kurulundan bir heyet Bakırköy Belediye Başkanını ziyaret etmiş ve konunun yaratacağı sıkıntıları dile getirmiştir.

Bu haftaki Fuarista Sahnesinde, iki UFYD Yönetim Kurulu üyesi; Genel Sekreterimiz Ali KALKAN ve Yönetim Kurulu Üyemiz Fatih Bağcı aynı zamanda fuar organizasyon şirketi yetkilileri gözünden Tabela Vergisinin yarattığı sorunları ve çözüm yollarını ele alacaklar.

Canlı yayına katılıp dinlemeye, soru sormaya, katkıda bulunmaya sizi de davet ediyoruz.

Fuarista Sahnesi hakkında daha fazla bilgi için:
https://lnkd.in/eKZR99pi

Bedelsiz Toplantı Katılımı için:
https://lnkd.in/eRUw7k-A

Check Also

GENEL KURUL DUYURUSU

Karar no:2022/01 Tarih: 05.01.2022 ULUSLARARASI FUAR YAPIMCILARI DERNEĞİ ÜYELERİ; Derneğimizin 2.olağan Genel Kurul Toplantısı, 22.01.2022 …