18 Ocak 2022 , Salı
Home / HABERLER / UFYD’den Vali Yardımcısına Ziyaret

UFYD’den Vali Yardımcısına Ziyaret

Derneğimiz Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sn. Ümit VURAL, katılımcısı olduğumuz MICE ve Fuarcılık Sektörü Sivil Toplum Kuruluşları 17 dernek ve 1 platformun temsilcileri ile birlikte İstanbul Vali Yardımcısı Sn. Özlem BOZKURT GEVREK’i makamında ziyaret etti.

11 Şubat 2021 Perşembe günü, Turizmden sorumlu İstanbul Vali Yardımcısı Sn. Özlem Bozkurt Gevrek’le makamında bir araya gelindi.

MICE ve Fuarcılık Sektörü Sivil Toplum Kuruluşları olarak 17 dernek ve 1 platformdan oluşan oluşumumuzun temsilcilerinin ağırlandığı görüşmede Sn. Vali Yardımcısı ile İstanbul’u, MICE sektörünün güzide şehrimiz için önemini, pandemi öncesi var olan ve pandemi süreciyle artan sorunlar istişare edildi.

Konuşulan konular arasında; turizm sektörü ve sektörün inci segmenti niteliğinde olan kongre, toplantı, etkinlik ve fuar sektöründe hizmet verenlerin aşılamada öncelik alması yer aldı.

Pandemi öncesi var olan yaralar henüz sarılamamışken pandemi kaynaklı krizle birlikte neredeyse koca bir sektörün yok olma noktasına geldiği, teşvik ve destek paketlerinin çok yetersiz kaldığı, pandemi sonrasına hizmet verecek olan sektörün günden güne yetkinliğini kaybettiği, “ İl Hıfzıssıhha Kurulu “ olarak çıkan genelgelerde bazı noktaların yoruma açık olduğu, bu açık noktaların gerek hizmet veren gerek hizmet alan tarafta soru işaretlerine sebep olduğu görüşülen konular arasındaydı.

Sayın Vali Yardımcısı, bundan sonra çok daha fazla yakın iletişim içerisinde olmak istediğini belirtti.

Check Also

UFYD Akademi - Fuarista Fuarcılık Mesleki Eğitimleri Başlıyor | Mehmet Dükkancı | Zübeyde Kavraz | UFYD 2021

UFYD AKADEMİ ÇATISI ALTINDA FUARİSTA FUARCILIK MESLEKİ EĞİTİMLERİ BAŞLIYOR!

UFYD Akademi – Fuarista Fuarcılık Mesleki Eğitimleri Başlıyor | Mehmet Dükkancı | Zübeyde Kavraz | …