22 Eylül 2023 , Cuma

DÜNYA FUARCILIK GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN!

Arkamızda bıraktığımız son 2 yılda COVID 19 sebebi ile gördük ki, fuarlar uluslararası ticaretin devamı ve gelişmesi için vazgeçilmez ticari buluşma yerleridir. Fuarların gerçekleşemediği zamanlarda fiziksel buluşmaları, bir araya gelerek ticari ilişkilerimizi tazelemeyi özledik. Fuarları özledik. Fuarlarda yeni insanlarla tanışmayı, ürünlerimizi hizmetlerimizi tanıtmayı özledik. Teknolojiler ne kadar gelişse de şuan için fiziki fuarların yerini tutamayacağını düşünüyoruz.

Bu vesile ile ticari buluşmaları bu kadar değerli kılan tüm katılımcılarımızın, ticaretini geliştirmek için fuarlarımızı ziyarete gelen sektör profesyonellerinin, fuarları düzenleyen tüm organizatörlerin, fuar organizasyonunda emeği geçen tüm çalışanların, tüm paydaşlarımızın dünya fuarcılık günü kutlu olsun!

Ayrıntılar »

Bakırköy Belediye Başkanı Sn. Dr. Bülent Kerimoğlu’nu Makamında Ziyaret Ettik

Uluslararası Fuar Yapımcıları Derneği (UFYD) Yönetim Kurulu Üyeleri, Bakırköy Belediye Başkanı Sn. Dr. Bülent Kerimoğlu’nu 28 Mart 2022 Pazartesi günü makamında ziyaret ettik. Bir süredir İstanbul Fuar Merkezi’nde (İFM), Bakırköy Belediyesi’nin uygulamaya koyduğu ‘Reklam Tabela Vergisi’’ uygulamasının yarattığı mağduriyeti dile getirmek, mevcut durumun detaylı içeriğini bizzatihi kendilerinden öğrenmek üzere, Uluslararası Fuar Yapımcıları Derneği olarak Bakırköy Belediye Başkanı Sn. Dr. Bülent Kerimoğlu’nu ziyarette bulunduk.

Ayrıntılar »

İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç ile Toplantıda Buluştuk

26 Şubat Cumartesi sabahı İstanbul Fuar Merkezinde, İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç ve İstanbul Fuar Merkezi Genel Müdür V. Haluk Kanca ile bir toplantıda buluştuk. Toplantıda İstanbul Fuar Merkezinde yaşanan güncel gelişmeleri dinledik, İstanbul Fuar Merkezinde fuar organizatörleri olarak karşılaştığımız güncel problemler hakkında İTO başkanımızı bilgilendirdik.

Ayrıntılar »

2022 Genel Kurulumuz Gerçekleşti

UFYD Genel Kurulu 2022

22 Ocak 2022 tarihinde Uluslararası Fuar Yapımcıları Derneği 2. olağan genel kurulu gerçekleşti. Elite World Business Hotel'de derneğin 34 üyesinin 22'sinin katılımı ile gerçekleşti. Genel Kurulda gerçekleşen olağan seçim sonrasında Yunus ETE Yönetim Kurulu Başkanı Seçildi.

Ayrıntılar »

GENEL KURUL DUYURUSU

Karar no:2022/01 Tarih: 05.01.2022 ULUSLARARASI FUAR YAPIMCILARI DERNEĞİ ÜYELERİ; Derneğimizin 2.olağan Genel Kurul Toplantısı, 22.01.2022 tarihinde Elite World Business Hotel Gültepe Mah. Şehit Zafer Kızıltaş Sok. No:1 Küçükçekmece 34295 İstanbul / Türkiye Aşağıdaki yazılı gündem çerçevesinde yapılacaktır. Belirtilen günde çoğunluğun sağlanamadığı takdirde ikinci toplantının 29.01.2022 tarihinde aynı gündemle aynı yer …

Ayrıntılar »

3.5 milyar dolarlık sektörün rotası UFYD Zirvesinde çizilecek

Fuarcılığın yol haritası bu zirvede şekillenecek İki yıla yakın süredir yüz yüze gelemeyen Türk Fuarcılık sektörü, Uluslararası Fuar Yapımcıları Derneği’nin düzenleyeceği Türkiye Fuarcılık Zirvesinde sorunlarına çözüm arayacak. Yıllık ortalama 3.5 milyar dolarlık bir ekonominin oluşmasına katkı sunan Türk fuarcılık sektörü dünya fuarcılığının kalbinin attığı merkez olmanın yolları bu zirvede paylaşılacak. …

Ayrıntılar »

UFYD AKADEMİ ÇATISI ALTINDA FUARİSTA FUARCILIK MESLEKİ EĞİTİMLERİ BAŞLIYOR!

UFYD Akademi - Fuarista Fuarcılık Mesleki Eğitimleri Başlıyor | Mehmet Dükkancı | Zübeyde Kavraz | UFYD 2021

UFYD Akademi – Fuarista Fuarcılık Mesleki Eğitimleri Başlıyor | Mehmet Dükkancı | Zübeyde Kavraz | UFYD 2021 Pazartesi 31 Mayıs 2021 tarihinde UFYD Uluslararası Fuar Yapımcıları Derneği ile şirketimiz Anthea Ltd. arasında Fuarista Fuarcılık Mesleki Eğitimlerinin UFYD Akademi çatısı altında düzenlenmesi için bir iş birliği protokolü imzalandı. UFYD Başkanı Zübeyde Kavraz ile Anthea Genel Müdürü Mehmet …

Ayrıntılar »